دستگاه گنج یاب شعاع زن

دستگاه گنج یاب شعاع زن

دستگاه گنج یاب شعاع زن

ردیاب و شعاع زن در کل یک معنی و کارایی را دارند وظیفه ردیاب یا شعاع زن مشخص کردن محدوده احتمالی وجود فلز میباشد . که دارای خطای بسیار بالایی نسبت به دستگاه های دیگر میباشند ردیاب به مدلهای مختلفی تقسیم بندی میشوند که حداقل خطای این دستگاهها ۴۰% است.

انواع دستگاه شعاع زن

در حالت کلی سه مدل ردياب در بازار فلزیابی و گنج یابی وجود دارد: ردياب دو آنتنه ، ردياب های توماسی تک دستی ، ردياب های دونفره از انواع دستگاه شعاع زن موجود در بازار هستند.

  • ردياب دو آنتنه : اين مدل از ردياب ها به صورت دو دست آنتن هستند که دارای يک برد الکترونيکی هستند که وظيفه
  • توليد فرکانس های مختلف را به عهده دارد.
  • ردياب های توماسی تک دستی : در حال حاضر اين مدل از ردياب ها خطای کمتری نسبت به ردياب های دو آنتنی دارد و معمولا دارای يک باکس هستند. که 3 يا 5 انتن روی باکس دستگاه نصب شده و دارای يک دسته بلبرينگی هستند، که به صورت آنالوگ و هم ديجيتال در بازار موجود هستند. مدل های ديجيتال از دقت بيشتری برخوردار هستند، قدرت شعاع زنی ردياب های توماسی که بستگی به مدل ردياب دارد از 500 متر تا 2 کيلومتر برای فات قديم بوده و می تواند بين 10 تا 15 متر در زمين نفوذ کند.
  • ردياب هاي دو نفره : اين مدل از ردياب ها دارای دو ميله فنری هستند که توسط دو نفر بايد انجام شود و دقت بسيار پايين تری نسبت به ردياب های دو آنتن يا توماسی را دارند.

 

 

دستگاه گنج یاب شعاع زن09909061300-09100061388
دستگاه گنج یاب شعاع زن فروش فلزیاب در شهر فلزیاب 09909061300

 

ردیاب بهتر است یا نقطه زن

فلزیاب نقطه زن برای مشخص نمودن نقطه دقیق هدف در زیر زمین طراحی شده است. که پس از شعاع زنی هدف مورد نظر و پیدا کرده و محدوده تقریبی هدف را مشخص می کند. ازانواع دستگاه های فلزیاب میتوان به فلزیاب های VLF ،PI ،BFO و نقطه زن های دستی نام برد.

تفاوت دستگاه نقطه زن وشعاع زن به این گونه است که فلزیاب های بوقی (نقطه زن) عمق کاوش بسیار بالایی نسبت به ردیاب ها دارند. از طرف دیگر ردیاب ها قابلیت شناسایی زمین های اطراف را در شعاع وسیع تری دارا می باشد.

معرفی و نحوه کارکرد فلزیاب شعاع زن

کاربرد سیستم فلزیاب شعاع زن و فلزیاب آنتنی ممکن است برای خیلی از اپراتورهای تازه وارد ناآشنا باشد . در این مطلب سعی می کنیم بطور کاملا جامع و خلاصه به بررسی سیستم شعاع زن آنتنی بپردازیم . زمانی شما نیاز به دستگاه فلزیاب شعاع زن دارید که در یک محیط وسیع و دور افتاده بخواهید به حفاری بپردازید . حتما می پرسید چرا در مناطق وسیع و دور افتاده؟ برای کاوش و حفاری در مکان هایی که میدانید در آن دفینه می باشد اما از موقعیت دقیق آن اطلاع ندارید باید از سیستم شعاع زن استفاده کنید.

فلزیاب شعاع زن با برد بالا می باشد و قادر است فلزات باارزش را در محیط های بزرگ ردیابی کند. کارکرد شعاع زن آنتنی به این صورت است که بر اساس فرکانس عمل می کند این مدل دستگاهها اصولا دارای تنظیماتی بسیار ساده می باشند که آموزش آن بسیار ساده می باشد . در این تنظیمات شما با دادن اطلاعات جستجوی مورد نیاز دستگاه شعاع زن شروع به کاوش می کند . سیستم فلزیاب شعاع زن با توجه فرکانسی که برای آن تعریف کردید به سمت فلز مورد نظر شما می رود.

 

دستگاه گنج یاب شعاع زن09909061300-09100061388
دستگاه گنج یاب شعاع زن فروش فلزیاب در شهر فلزیاب 09909061300

 

 

جستجوی فلزات توسط شعاع زن

توضیح دادیم که فلزیاب شعاع زن با توجه به نوع فرکانس به دنبال فلز مورد نظر شما می گردد اما این فلزات ممکن است متفاوت باشد، این فلزات با ارزش شامل طلا، نقره، برنز و گاهی وقتی با توجه به نیاز اپراتور ممکن است مس باشد . حذف ذرات در تکنولوژی این فلزیاب ها بسیار حرفه ای و کارآمد می باشد و با درصد پایین خطا شما را به سمت اهداف راهنمایی می کند، شعاع کاری فلزیاب شعاع زن بسیار بالا می باشد .

یکی از شعاع زن های ارزان قیمت و کارآمد فلزیاب aks می باشد . سیستم فلزیاب شعاع زن که به آن ردیاب نیز میگویند یک فلزیاب الکترونیکی با شرایط طراحی یکسان می باشد.و به آن فلزیاب راداری نیز گفته می شود .  عمل تفکیک در سیستم فلزیاب شعاع زن آنتنی طبق اصول هم جهتی انجام می گیرد و رادار فلزیاب بر طبق فرکانس عمل میکند.

 

دستگاه گنج یاب شعاع زن09909061300-09100061388
دستگاه گنج یاب شعاع زن فروش فلزیاب در شهر فلزیاب 09909061300

 

 

معرفی فلزیاب آنتنی

فلزیاب های آنتنی نیز با عملکرد یکسان می باشد به این صورت که هر جهتی در انتقال انرژی فرکانسی بین دسته آنتن انجام گیرد شما را به هدف نزدیکتر می کند. در صورتی که سیستم های شعاع زن آنتنی از نوع فرکانسی باشد این عمل برای مشخص نمودن مرکز هدف اصلی شکل می گیرد . با توجه به نوع تکنولوژی می تواند تک دسته یا جفت دسته باشد، این قضیه برای شعاع زن و ردیاب نیز صدق می کند . در سیستم های شعاع زن آنتنی فوق پیشرفته و حرفه ای بجای دسته آنتن از دسته فلزیاب لیزری یا فلزیاب سنسوری استفاده کرده اند . این مدل دستگاهها از برترین و حرفه ای ترین فلزیاب آنتنی، فلزیاب شعاع زن و فلزیاب ردیابی می باشد،

کار با دستگاه فلزیاب شعاع زن

کار با فلزیاب شعاع زن نیازمند یک اپراتور دقیق می باشد . در سالهای اخیر برای کار کردن با سیستم های شعاع زن یا آنتنی نیازمند یک اپراتور حرفه ای بود . اما در سال ۲۰۱۹ دستگاههای فلزیاب با تکنولوژی دنیا جلو می رود، زاویه رسیدن هدف با سیستم شعاع زن به نوع تنظیمات سیستم فلزیاب بستگی دارد.  ابعاد هدف با سریعتر رسیدن به هدف در فلزیاب آنتنی و شعاع زن ارتباط مستقیم دارد . هرچقدر میزان هدف بزرگتر باشد زاویه حرکت آنتن به سمت هدف و مرکز هدف بیشتر می باشد .  اگر هدف بزرگتری در مسیر فلزیاب آنتنی باشد دستگاه فلزیاب به سمت هدف بزرگتر حرکت می کند.

 

دستگاه گنج یاب شعاع زن09909061300-09100061388
دستگاه گنج یاب شعاع زن فروش فلزیاب در شهر فلزیاب 09909061300

 

 

بهترین دستگاه شعاع زن طلا چه ویژگی هایی باید داشته باشد

دستگاه شعاع زن (XRF) برای انجام آنالیز عناصر مختلف در نمونه‌های مختلف مادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انتخاب یک دستگاه شعاع زن خوب، باید به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

1. دقت و قابلیت تشخیص: یک دستگاه شعاع زن خوب باید دارای دقت بالا و قابلیت تشخیص اصالت نمونه باشد. این ویژگی بسیار مهم است برای استفاده در صنایع مختلف، از جمله صنایع طلا و جواهرسازی، صنایع نفت و گاز، و صنایع الکترونیکی.

2. سرعت آنالیز: یک دستگاه شعاع زن خوب باید دارای سرعت آنالیز بالا باشد. این ویژگی برای استفاده در صنایعی که به سرعت بالا و دقت آنالیز نیاز دارند، مانند کنترل کیفیت، بسیار مهم است.

3. قابلیت اندازه‌گیری عناصر مختلف: یک دستگاه شعاع زن خوب باید قابلیت اندازه‌گیری عناصر مختلف را داشته باشد. این ویژگی برای استفاده در صنایع مختلف، از جمله صنایع فلزی، شیمیایی و محیط زیست، بسیار مهم است.

4. قابلیت حمل و نقل: یک دستگاه شعاع زن خوب باید قابلیت حمل و نقل آسان و سبک داشته باشد. این ویژگی برای استفاده در محل‌های مختلف، از جمله مزارع، معادن، و کارخانه‌ها، بسیار مهم است.

5. سهولت کار: یک دستگاه شعاع زن خوب باید سهولت کار و استفاده داشته باشد. این ویژگی برای استفاده در محیط‌های صنعتی، جایگاه مهمی دارد.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید و فروش فلزیاب با ما در تماس باشید 09100061388-09909061300

 

از ویژگی های شرکت آسیا مدرن

۱: تمام دستگاه های فلزیاب آسیا مدرن  دارای  گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد.
۲: پاسخ گویی ۲۴ساعته تلفن ها و همکاری با مشتری ها در همه زمینه ها.
۳: تمام دستگاه ها دارای سی دی اموزشی و دفترچه فارسی میباشد.
۴: هر دستگاهی هنگام فروش با تست در خاک در حضوری مشتری انجام می شود

فلزیاب Tesoro Tejon

اگرشما کاربران گرامی به دنبال بهترین نمایندگی فلزیاب درتهران هستید میتوانید

از طریق لینک مربوطه اقدام به خرید نمایید، همچنین جهت تعمیر و ارتقا فلزیاب و

فروش دستگاه فلزیاب خود به صورت حضوری و یا غیر حضوری میتوانید از طریق

راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با 09100061388 ، 09909061300  ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معرفی بهترین فلزیاب ها


ردیاب X1 RADAR
قیمت ردیاب LRL 1000
جت اسکن Z4 V200
جت اسکن Z8 V200
جت اسکن z16 v200
جت اسکن z100

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
9:00 تا 18:00
یک شنبه
9:00 تا 18:00
دو شنبه
9:00 تا 18:00
سه شنبه
9:00 تا 18:00
چهار شنبه
9:00 تا 18:00
پنج شنبه
9:00 تا 14:00
تماس با ما