دستگاه شعاع زن

دستگاه شعاع زن

دستگاه شعاع زن

دستگاه شعاع زن در کل یک معنی و کارایی را دارند وظیفه ردیاب یا شعاع زن مشخص کردن محدوده احتمالی وجود فلز میباشد که دارای خطای بسیار بالایی نسبت به دستگاه های دیگر میباشند ردیاب به مدلهای مختلفی تقسیم بندی میشوند که حداقل خطای این دستگاهها ۴۰% است. با استفاده از دستگاه شعاع زن طلا، می‌توان عناصر مختلف موجود در طلا و آلیاژها را شناسایی کرده و میزان آنها را نیز اندازه‌گیری کرد. این دستگاه برای بررسی اصالت و خلوص طلا، تشخیص تقلب در صنعت طلا، کنترل کیفیت و بررسی محصولات طلا و جواهرات استفاده می‌شود. در کاربردهای دیگری نیز این دستگاه می‌تواند برای آنالیز عناصر مختلف در سایر نمونه‌های موادی مانند سنگ‌های قیمتی، فلزات، پلاستیک، سرامیک و غیره استفاده شود.

 

 

طرز کار دستگاه شعاع زن

طرز کار دستگاه شعاع زن (XRF) به این شکل است که با استفاده از پرتو X-ray، اطلاعاتی درباره عناصر موجود در نمونه‌های مادی را جمع‌آوری و تحلیل می‌کند. برای این کار، دستگاه شعاع زن شامل چند بخش اصلی است که به صورت زیر هستند:

1. منبع پرتو X-ray: در این بخش، پرتو X-ray تولید می‌شود. این پرتو با توجه به نوع دستگاه، می‌تواند با توان و انرژی مختلفی تولید شود.

2. نمونه: نمونه‌های مادی که قصد آنالیز آن‌ها را داریم، در این قسمت قرار می‌گیرند. پرتو X-ray به طور مستقیم به نمونه فرستاده می‌شود.

3. سنسور: این بخش برای تشخیص پرتوهای فلورسانسی استفاده می‌شود. پرتوهای فلورسانسی که به دلیل برخورد با اتم‌های نمونه ایجاد می‌شوند، در این قسمت توسط یک سنسور حساس به این نوع پرتوها جمع‌آوری می‌شوند.

4. پردازش داده‌ها: اطلاعات جمع‌آوری شده توسط سنسور، در این بخش پردازش می‌شوند. این بخش شامل یک واحد پردازشگر است که اطلاعات جمع‌آوری شده را تحلیل کرده و مقادیر عناصر مختلف در نمونه را نمایش می‌دهد.

به طور کلی، در دستگاه ، پرتو X-ray به نمونه فرستاده می‌شود و با برخورد با اتم‌های نمونه، پرتوهای فلورسانسی ایجاد می‌شود. پرتوهای فلورسانسی حاوی اطلاعاتی درباره عناصر مختلف موجود در نمونه هستند. سپس با استفاده از یک سنسور حساس به پرتوهای فلورسانسی، این اطلاعات جمع‌آوری و تحلیل می‌شوند و نتیجه گیری می‌شود.

 

دستگاه شعاع زن 09909061300-09100061388
دستگاه شعاع زن فروش فلزیاب در شهر فلزیاب 09909061300

 

 

تفاوت نقطه زن و شعاع زن چیست؟

همانطور که اشاره شد دستگاه فلزیاب شعاع زن محدوده تقریبی فلزات، طلا و نقره و هدف را در وسعت بالا و زیاد مشخص و تعیین می‌کند ولی دستگاه فلزیاب نقطه زن در وسعت کم موقعیت هدف و فلزات را با نقطه دقیق تعیین می‌کند.

بهترین دستگاه شعاع زن طلا چه ویژگی هایی باید داشته باشد

دستگاه شعاع زن (XRF) برای انجام آنالیز عناصر مختلف در نمونه‌های مختلف مادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انتخاب یک دستگاه شعاع زن خوب، باید به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

1. دقت و قابلیت تشخیص: یک دستگاه شعاع زن خوب باید دارای دقت بالا و قابلیت تشخیص اصالت نمونه باشد. این ویژگی بسیار مهم است برای استفاده در صنایع مختلف، از جمله صنایع طلا و جواهرسازی، صنایع نفت و گاز، و صنایع الکترونیکی.

2. سرعت آنالیز: یک دستگاه شعاع زن خوب باید دارای سرعت آنالیز بالا باشد. این ویژگی برای استفاده در صنایعی که به سرعت بالا و دقت آنالیز نیاز دارند، مانند کنترل کیفیت، بسیار مهم است.

3. قابلیت اندازه‌گیری عناصر مختلف: یک دستگاه شعاع زن خوب باید قابلیت اندازه‌گیری عناصر مختلف را داشته باشد. این ویژگی برای استفاده در صنایع مختلف، از جمله صنایع فلزی، شیمیایی و محیط زیست، بسیار مهم است.

4. قابلیت حمل و نقل: خوب باید قابلیت حمل و نقل آسان و سبک داشته باشد. این ویژگی برای استفاده در محل‌های مختلف، از جمله مزارع، معادن، و کارخانه‌ها، بسیار مهم است.

5. سهولت کار: یک دستگاه باید سهولت کار و استفاده داشته باشد. این ویژگی برای استفاده در محیط‌های صنعتی، جایگاه مهمی دارد.

6. قیمت مناسب: یک دستگاه باید با قیمتی مناسب و در محدوده بودجه خریدار، قابل دسترس باشد.

در بالا 6 مورد از مهمترین ملاک های انتخاب دستگاه شعاع زن گنج یاب را شرح دادیم و حالا با توجه به ویژگی‌های فوق، می‌توانید بهترین دستگاه شعاع زن طلا برای نیاز خود را انتخاب کنید.

 

دستگاه شعاع زن 09909061300-09100061388
دستگاه شعاع زن فروش فلزیاب در شهر فلزیاب 09909061300

 

 

جستجوی فلزات توسط شعاع زن

توضیح دادیم که فلزیاب شعاع زن با توجه به نوع فرکانس به دنبال فلز مورد نظر شما می گردد اما این فلزات ممکن است متفاوت باشد، این فلزات با ارزش شامل طلا، نقره، برنز و گاهی وقتی با توجه به نیاز اپراتور ممکن است مس باشد، حذف ذرات در تکنولوژی این فلزیاب ها بسیار حرفه ای و کارآمد می باشد و با درصد پایین خطا شما را به سمت اهداف راهنمایی می کند، شعاع کاری فلزیاب شعاع زن بسیار بالا می باشد  یکی از شعاع زن های ارزان قیمت و کارآمد تام ایکس 60 ؛ اس تی 3000 ؛گلد ماینر ؛ گلد ویژن ؛ رادیون 2020 که شما می توانید خریداری کنید و به نتیجه برسید .

 

 دستگاه فلزیاب گلد ماینر

دستگاه فلزیاب گلد ماینر برای جستجو فلزات گرانبها مثل طلا و نقره مناسب است و تفکیک بسیار خوبی دارد که با داشتن سیستم بی‌نظیر high /low می شود حساسیت این دستگاه را کم و زیاد نمود. به همین عامل باعث می شود که سیگنال های مزاحم تداخلی در کارکرد دستگاه فوق‌العاده نداشته باشد .

فلزیاب گلد ماینر شرکت پلد ماینر از یک نمایشگر دیجیتال بهره برده تا تنظیمات داخلی دستگاه مشخص شود و این امکان و به اپراتور میدهد که در کاوش در شب به راحتی به کاوش بپردازد. توانایی عالی این فلزیاب باعث شده است که از دستگاه های دیگر جلوتر بیوفتد. زیرا تفکیک بسیار خوبی دارد و حساسیت بالایی نسبت به طلا و نقره دارد. یکی از مهمترین عوامل این فلزیاب توانایی حذف ذرات است. که با قدرت بالا و فیلتر خروجی تعبیه شده می‌تونه ذرات موجود داخل خاک رو به راحتی حذف کند.

ویژگی های فلزیاب گلد ماینر عبارت اند از :

 • حالت جدا کردن فلز طلا از فلزات دیگر چون آهن – مس –آلمینیوم – مفرق
 • توانایی کارکرد دستگاه در تمام مناطق کوهستان
 • دوام باطری۴ ساعت به طور کامل
 • توانایی تشخیص فلز طلای جدید در عمق ۸۰/۳متر
 • دارای منوی تنظیم –صدا – افزایش برد حتی تا بیش از ۴متر تنظیم ثبات دستگاه
 • دارای هدفون – دارای دو باطری یدک –دارای دسته پایه معمولی
 • تشخیص فلز طلا با استفاده از قدرت پالس و نشان دادن طلا با استفاده ازکد

 

 

دستگاه شعاع زن 09909061300-09100061388
دستگاه شعاع زن فروش فلزیاب در شهر فلزیاب 09909061300

 

 

ردیاب TOM X60

ردیاب TOM X60 ، یکی از بهترین ردیاب های جهان به شمار میرود از نظر قدرت و حذف ذرات … عمق مفید این ردیاب ۱۵ متر و قدرت این ردیاب شما را با دقت بالا از فاصله ۲۰۰۰ متری مفید تا هدف و نقطه مورد نظر می کشوند. و میشه گفت نقطه مورد نظر را تا فاصله دو متر مربع جمع کرده مثل سیستم نقطه زن ..

این ردیاب برای جستجو فلزات گرانبها مثل طلا و نقره مناسبه وتفکیک بسیار خوبی دارد . و با داشتن سیستم بی‌نظیر high /low میشه حساسیت این ردیاب و کم و یا زیاد کرد. و همین عامل باعث میشه که تا سیگنال های مزاحم تداخلی در کارکرد دستگاه فوق‌العاده نداشته باشد. این ردیاب قابلیت بالانس در تمام زمین ها:کوهستانی،کشاورزی و…را دارد

 

 

دستگاه شعاع زن 09909061300-09100061388
دستگاه شعاع زن فروش فلزیاب در شهر فلزیاب 09909061300

 

 

 

ردیاب اس تی 3000

ردیاب اس تی 3000دستگاه اسکن الکترونیکی اسکنر  ST-3000 زمینه پیشرفته سیستم الکترونیکی دستگاه های صفحه نمایش ویژه برای شناسایی فلزات گرانبها و شکاف های دفن شده و طولانی مدت گمشده در مدت زمانی کوتاهی ساخته شده اند. دستگاه ردیاب st 3000 بهترین دوست شکارچیان گنج در زمین های بزرگ است. همان طور که مشخص است برای دشوار ترین مسئله شکارچیان  میتوان استفاده نمود. ردیاب حرفه ای ST3000 نتایج بسیار خوبی را در سازه های زمین معدنی و زمین های سخت به دست می آورد. ردیاب حرفه ای ST3000 می تواند تا شعاع 1800 متر را برای شما به جستجو بپردازد. همچنین این ردیاب و شعاع زن می تواند تا عمق 15 متر زیر زمین را به جستجو بپردازد.

 

مشخصات دستگاه اس تی 3000 عبارت اند از:
 • تصویربرداری زیرزمینی اطلاعات مورد نظر
 • اسکن زمینه در مناطق بزرگ
 • بهترین دستگاه اسکن زمینه شکاف در مناطق بزرگ
 • تنها اسکنر منطقه برای کاوش شکاف ها
 • دارای جعبه فرکانس الکترونیکی
 • قابلیت جست وجوی طلا کنید
 • تنظیم مقدار فرکانس دستگاه
 • ردیاب و اسکنر فوق پیشرفته ی سیستم الکترونیکی
 • صفحه نمایش ویژه برای شناسایی فلزات گرانبها و شکاف های دفن شده
 • بهترین دوست شکارچیان گنج در زمین های بزرگ
 • بهترین دستگاه اسکن زمیی
 • امکان تنظیم جعبه ی فرکانس الکترونیکی
 • آشکار ساز و سنگ شکن
 • دارای سیستم دوبلGEOSONAR 3D

 

دستگاه شعاع زن 09909061300-09100061388
دستگاه شعاع زن فروش فلزیاب در شهر فلزیاب 09909061300

 

قیمت دستگاه شعاع زن

قیمت دستگاه شعاع زن در بازار ایران به خاطر نوسانات نرخ ارز، موانع قانونی واردات فلزیاب، تحریم های بین المللی و هزینه حمل و نقل نوسان دارد. لذا برای استعلام قیمت  با شرکت آسیا مدرن تماس بگیرید.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید و فروش فلزیاب با ما در تماس باشید 09100061388-09909061300

 

از ویژگی های شرکت آسیا مدرن

۱: تمام دستگاه های فلزیاب آسیا مدرن  دارای  گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد.
۲: پاسخ گویی ۲۴ساعته تلفن ها و همکاری با مشتری ها در همه زمینه ها.
۳: تمام دستگاه ها دارای سی دی اموزشی و دفترچه فارسی میباشد.
۴: هر دستگاهی هنگام فروش با تست در خاک در حضوری مشتری انجام می شود

فلزیاب Tesoro Tejon

اگرشما کاربران گرامی به دنبال بهترین نمایندگی فلزیاب درتهران هستید میتوانید

از طریق لینک مربوطه اقدام به خرید نمایید، همچنین جهت تعمیر و ارتقا فلزیاب و

فروش دستگاه فلزیاب خود به صورت حضوری و یا غیر حضوری میتوانید از طریق

راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با 09100061388 ، 09909061300  ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معرفی بهترین فلزیاب ها


ردیاب X1 RADAR
قیمت ردیاب LRL 1000
جت اسکن Z4 V200
جت اسکن Z8 V200
جت اسکن z16 v200
جت اسکن z100

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
9:00 تا 18:00
یک شنبه
9:00 تا 18:00
دو شنبه
9:00 تا 18:00
سه شنبه
9:00 تا 18:00
چهار شنبه
9:00 تا 18:00
پنج شنبه
9:00 تا 14:00