حداکثر میزان عمق زنی فلزیاب

حداکثر میزان عمق زنی فلزیاب

حداکثر میزان عمق زنی فلزیاب

فلزیاب های کنونی چقدر میتوانند عمق بزنند؟

حداکثر میزان عمق زنی فلزیاب . همانطور که میدانید فلزیاب وسیله ای برای پیدا کردن اشیاء مخفی شده در زیرزمین است. فلزیاب دراطراف دیسک جستجوگرخود، میدان مغناطیسی ایجاد میکند. جسم فلزی در اطراف میدان مغناطیسی تغییر میکند و فلزیاب نیز متوجه این تغییر میشود. هرچقدر که شدت میدان مغناطیسی بیشتر باشد، عمق نفوذ فلزیاب نیز بیشتر خواهد بود. باید به این نکته توجه داشته باشید که عمق نفوذ فلزیاب با توجه به فلز و اندازه و شکل فلز تغییر میکند. به عبارت دیگر می توان گفت فلزیاب ها ابزارهای الکترونیکی و یا مکانیکی هستند. که بر اساس قوانین مختلف فیزیکی بسته به کاربرد ومیزان حساسیت و نوع کاربرد و طراحی به فلزی خاص یا همه ی انواع فلزات حساسیت نشان می دهند. و امکان کشف فلزات مدفون در خاک و یا دیگر اجسام را ممکن می سازند.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید و فروش فلزیاب با ما در تماس باشید 09100061388-09909061300

 

کار با دستگاه های فلزیاب معمولی و یا نیمه حرفه ای بسیار ساده بوده و وقتی دستگاه روشن شود، قسمت سیم پیچ ان را به ارامی روی منطقه ی دلخواه جستجو کرده و به طرف جلو و عقب حرکت می دهیم. هنگامی که دستگاه از روی یک فلز عبور می کند دستگاه با ارسال یک علامت صوتی وجود ان را مشخص می کند.  اما کاربا فلزیاب های پیشرفته بدین گونه است که نوع فلز و عمقی که فلز در انجا قرار دارد را توسط صفحه نمایش کوچک نمایش می دهند.

 

 

فلزیاب هوکر

 

 

کاربرد و تاریخچه دستگاه فلزیاب

بسیاری از دانشمندان دراواخر قرن نوزدهم دانش خود را بکار گرفتند تا دستگاهی را با قابلیت واکنش نسبت به فلزات اختراع کنند، چنین دستگاهی می توانست در جستجوی معادن ابزاری بسیار کاربردی و کلیدی برای مردم محسوب می شود. فیزیکدان المانی Heinrich Wilhelm Dove سیستم موازنه ی القایی(induction balance) ابداع کرد که صد سال بعد باعث شد فلزیاب های امروزی تکامل پبدا کنند. اولین دستگاه ها بسیار ابتدایی بوده و مصرف باتری بالایی داشتند و میزان عمق نفوذ در ان ها نیز بسیار پایین بود.

در جولای ۱۸۸۱ رئیس جمهور وقت امریکا جیمز گارفیلد درحادثه ای با گلوله زخمی شد. الکساندر گراهامبل سعی کرد تا با کمک یک دستگاه فلزیاب محل گلوله را بیابد و به پزشکان کمک کند. اما متاسفانه نتوانست محل اصابت گلوله را پیدا کند. مدتی بعد مشخص شد که روش ابتکاری گراهامبل می توانست کار ساز باشد اما دلیل شکست روش او تداخل امواج دستگاه با فلز های سیم پیچ مانند تختی بوده که جیمز گارفیلد را بر روی آن خوابانده بودند. این اتفاق خود نقطه ی عطف تاریخی جالبی محسوب می شود چرا که استفاده از این سیستم نوین برای اولین بار بسیار جالب بوده است.

گنج های مدفون شده:

اکثر فلزیاب ها قادر به شناسایی و تشخیص نوع فلز در عمق 20 تا 30 متری هستند. همچنین فلزیاب های پیشرفته نیز قادرند فلزات را از یکدیگر تشخیص دهند. همانطور که میدانید،هدف بسیاری از افراد پیداکردن گنج های مدفون شده است و برای رسیدن به این هدف از فلزیاب هایی استفاده میکنند. فلزیاب ها برخی از فلزات را موقعیت یابی میکنند اما نمیتوانند فلزات باارزش را از فلزات معمولی تشخیص دهند.

فلزیاب ها و طلایاب همچنین برای شناسایی و رد کردن غذاهای فاسد شده توسط اجسام فلزی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه این گونه فلزیاب های صنعتی را معرفی خواهیم کرد.اهن و فولاد یا اشیاء فلزی از این دست میدان مغناطیسی(حاصل از اشکار ساز) را پخش می کنند. و سیگنال ضعیف الکتریکی در سیم پیچ(اطراف اهن ربا)ایجاد می کنند. این سیگنال ها باید تقویت شوند تا به صدا در اورند.

 

تاثیر مواد معدنی و رطوبت درکارکرد فلزیاب

برخی از دستگاه های موجود دربازار دارای فرکانس بالایی میباشند مواد معدنی و رطوبت باعث اختلال درعملکرد آنها میشوند. اما فلزیاب هایی که دارای فرکانس پایین هستند، دقت و عمق نفوذ خوبی داشته و رطوبت اثر کمتری برروی آنها دارد.

 

فلزیاب های پیشنهادی شزکت زرشناسان:.
  • فلزیاب لورنز (یکی از پرفروش ترین دستگاه ها که عمق نفوذ بالایی دارد)
  • فلزیاب تام ایکس 60
  • فلزیاب هوکر

 

جهت دریافت مشاوره و خرید و فروش فلزیاب با ما در تماس باشید 09100061388-09909061300

 

از ویژگی های شرکت آسیا مدرن

۱: تمام دستگاه های فلزیاب آسیا مدرن  دارای  گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد.
۲: پاسخ گویی ۲۴ساعته تلفن ها و همکاری با مشتری ها در همه زمینه ها.
۳: تمام دستگاه ها دارای سی دی اموزشی و دفترچه فارسی میباشد.
۴: هر دستگاهی هنگام فروش با تست در خاک در حضوری مشتری انجام می شود

فلزیاب Tesoro Tejon

اگرشما کاربران گرامی به دنبال بهترین نمایندگی فلزیاب درتهران هستید میتوانید

از طریق لینک مربوطه اقدام به خرید نمایید، همچنین جهت تعمیر و ارتقا فلزیاب و

فروش دستگاه فلزیاب خود به صورت حضوری و یا غیر حضوری میتوانید از طریق

راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با 09100061388 ، 09909061300  ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام آسیامدرن

تلگرام آسیامدرن

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اسکنر Great King S4 

اسکنر Great King S4 

فلزیاب TITAN 400 Smart 

فلزیاب TITAN 400 Smart 

فلزیاب Klayzer Gr Pro

فلزیاب Klayzer Gr Pro

فلزیاب miner4

فلزیاب miner4

معرفی بهترین فلزیاب ها


ردیاب X1 RADAR
قیمت ردیاب LRL 1000
جت اسکن Z4 V200
جت اسکن Z8 V200
جت اسکن z16 v200
جت اسکن z100

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
9:00 تا 18:00
یک شنبه
9:00 تا 18:00
دو شنبه
9:00 تا 18:00
سه شنبه
9:00 تا 18:00
چهار شنبه
9:00 تا 18:00
پنج شنبه
9:00 تا 14:00